Дома Видео Урнебесно: Тренерот на Дортмунд не знаеше колку голови постигнал Халанд

Урнебесно: Тренерот на Дортмунд не знаеше колку голови постигнал Халанд

Борусија Дортмунд во гости ја победи Херта со 2:5, а главен актер на натпреварот беше Ерлинг Халанд.

Норвежанецот во второто полувреме од 47. до 79. минута постигна четири погодоци и уште еднаш потврди дека е вистинска гол машина.

Лусиен Фавре својот најдобар играч од игра го извади во 85. минута, а во таа прилика Халанд мораше да му објаснува колку голови постигнал.

„Да бидам искрен, тренерот ме праша колку голови постигнав. Тој не знаеше. Ме праша дали постигнав три гола, а јас му одговорив: ‘Само четири, бидејќи ме замени.’“ – објасни Халанд после натпреварот.

Оваа сезона Халанд во сите натпреварувања постигна 15 погодоци, од кои 10 постигна во Бундеслигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

„Светците“ подобри од „ѓаволите“, Жиру имаше шоу во Севиља🎥

ПСЖ го освои „Олд Трафорд“, фаворитите  немаа проблем вечерва во Лигата на шампиони. Гости…