Дома Видео Урнебесно видео на НБА за Јокиќ: Еве зошто е „Џокер“! 🎥

Урнебесно видео на НБА за Јокиќ: Еве зошто е „Џокер“! 🎥


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Никола Јокиќ игра фантастично во плеј-офот и својот Денвер го предводеше до финалето каде што сега го чека противникот од серијата помеѓу Бостон и Мајами (2:3).

Јокиќ со својата игра на теренот стана кошаркарот кој привлекува најголемо внимание, а Србинот покажа дека и тоа како ужива во најсилната кошаркарска лига во светот.

НБА лигата сега подготви специјално видео со најинтересните моменти на Јокиќ и најдобри објасни зошто го носи прекарот „Џокер“ (шегаџија).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Гол каков што ретко се гледа: Погоди за победа од 50 метри! 🎥

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Eк…