Дома Фудбал Останато Унаи Емери изненади и разочара многу клубови: Тие се важни и сакам да останат!

Унаи Емери изненади и разочара многу клубови: Тие се важни и сакам да останат!

emeri

Проблем за заинтересираните клубови во зимскиот преоден рок.

Како што се наближува јануари се погласни се шпекулациите дека Хавиер Пастоер и Анхел Ди Марија ќе го напуштат ПСЖ.

Голем број клубови покажаа интерес за овие двајца фудбалери на „светците“, се одеше и толку далеку што се тврдеше дека Хавиер Пасторе го одиграл последниот натпреварот за францускиот клуб.

Сега се појавуваат нови информации, Унаи Емери наводно разговорал со Ди Марија и Пасторе и им порачал дека смета на нив во продолжение од сезоната.

„Разговарав со нив и им кажав дека се важни за овој тим. Секој играч сака да игра на сите натпревари, па поради тоа понекогаш фудбалерите и покажуваат незадоволство, но тие до овој момент такво нешто не ми кажале. Задоволен сум од нив и сакам да останат“, порача Емери.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Николов дел од историската победа над Реал, ПСЖ го доби дербито со Сити🎥

Шериф Тираспол на Бобан Николов го приреди најголемото изненадување во поновата историја н…