Дома Фудбал Останато УЕФА одлучи: Жестока казна за Партизан!

УЕФА одлучи: Жестока казна за Партизан!

Европската куќа на фудбалот, УЕФА одлучи жестоко да го казни Партизан.

Поради однесувањето на навивачите во натпреварот против Нортсјеланд фудбалерите на Партизан следните два натпревари на домашен терен во Европа ќе ги игра пред празни трибини.


Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓


Освен тоа УЕФА одреди и условна казна за црно-белите од две години поради однесувањето на навивачите во Белград. Клубот е казнет поради дискриминација и расистичко однесување.

Условната казна стартува од денот на одлука, па во следната сезона црно-белите мораат да бидат многу внимателни во европските натпреварување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Хаос во Гелзенкирхен: Се тепаа албански и српски навивачи! 🎥

Во Гелзенкирхен каде што вечерва треба репрезентацијата на Србија да игра против Англија с…