Дома Фудбал Останато Ударна вест од „Л’Eкип“: Зидан го менува Мурињо!?

Ударна вест од „Л’Eкип“: Зидан го менува Мурињо!?

0
zidane

Бројни европски медиуми ја пренесуваат ударната вест на францускиот медиум.

Зинедин Зидан и понатаму е без нов ангажман после заминувањето од Реал Мадрид, а иако многумина го поврзуваа и очекуваа да го наследи Алегри во Јувентус, „Л’Eкип“ има поинакви информации.

Наводно, Зидан може да биде тренер на – Манчестер Јунајтед!

Суштината на целата приказна е дека Зидан после три освоени титули во Лигата на шампионите сака нов предизвик во Премиер лигата, почнувајќи од следната сезона. И не само се открива и дека тој самиот е заинтересиран за тренеското столче на „Олд Трафорд“.


Следете го Sportski.mk и на


Останува да видиме како Мурињо ќе реагира на овие информации, нема соменвање дека новинарите овие денови ќе му го постават тоа прашање, но можеби и реално е да очекуваме повлекување на Португалецот на крајот на следната сезона.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Емери го „закова“ на клупата, а тој си замина со 10 милиони евра – сега ќе има прилика за одмазда!

Aрсенал во Лигата на Европа ќе игра против Рен, а во центарот на вниманието ќе бидат две л…