Дома Македонски спорт Мак ракомет ТЈ посочува кои две работи се клучни за да падне Холандија🎥

ТЈ посочува кои две работи се клучни за да падне Холандија🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Денес македонската ракометна репрезентација го игра вториот меч на Мудијалот, против репрезентацијата на Холандија.

После стартниот пораз од Норвешка, овој дуел може да биде клучен за дружината на Кире Лазаров и се наоѓа пред императив победа.

Навикнавме во текот на Мундијалот да ги гледаме и епизодите во шоуто „Overtime with TJ“ на каналот на „BMG Sports“. Сега „ТЈ“има ново видео посветено на настапот на Македонија на Светското првенство.

ТЈ посочува кои две работи ќе бидат клучни за Македонија во овој меч, а дава и совети за љубителите на обложувањето на кои ракометари да се обложат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Јани Атанасов имаше одлично деби за Краковија 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Репрезентативецот на Македонија Јани Атанасо…