Дома Фудбал Три ѕвезди на Реал се кренаа против Анчелоти

Три ѕвезди на Реал се кренаа против Анчелоти

Реал Мадрид предводен до Карло Анчелоти имаше добар старт на сезоната и се наоѓа на првото место на табелата, но „кралевите“ се соочуваат со проблеми во соблекувалната.

Имено, тројца фудбалери на Реал, а тоа се Иско, Марсело и Марко Асенсио не се задоволни од својот статус и се свртеа против тренерот.

Асенсио досега одигра само 68 минути, Марсело доби две минути на теренот, додека Иско одигра 139 минути.

Ова предизвика побуна на овие играчи, кои би можеле наскоро да го напуштат шпанскиот гигант. Асенсио го посакува Милан, додека Марсело и Иско се во последната година од договорот и најверојатно ќе го одработат до крај.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Каде беше Варди кога Роналдо дебитираше за Манчестер Јунајтед?

Лестер вчера на свој терен го победи Манчестер Јунајтед со 4:2 во натпревар од осмото коло…