Дома Видео Тренерот на Цибона збесна – ги пцуеше своите кошаркари против Звезда 🎥

Тренерот на Цибона збесна – ги пцуеше своите кошаркари против Звезда 🎥

Цибона и Црвена Звезда се сретнаа во натпревар од АБА лигата во Загреб и во овој меч победата ја однесе српскиот шампион.

Тимот на Цибона играше одлично беше и во предност во финишот, но на крајот истата ја прокоцка. Тренерот на Цибона Гашпер Окрон беше лут на своите играчи поради падовите во играта кои ги имаа на моменти неговите кошаркари.

„Не се игра така против Звезда. Сакате да направите нешто? Тогаш треба изгинете на теренот, јасно ли ви е? Влезете пи*ка ви мај*ина! Три дена зборуваам…Тепајте се за секој кош“…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Бразилска магија: Пакета со супер потег „залепи“ топка која леташе 40 метри 🎥

На вчерашниот натпревар помеѓу Вест Хем и Андерлехт од Конференциската лига, Бразилецот Лу…