Дома Трансфер зона Вчера во Баерн, денес во Манчестер – што се случува на трансфер пазарот!?

Вчера во Баерн, денес во Манчестер – што се случува на трансфер пазарот!?

Лукас Ернандез наводно е спремен да го напушти Алеттико Мадрид во јануари, но не во Баерн Минхен како што се тврдеше, туку во Манчестер Јунајтед.

Вчера се појавија информации дека Баерн се договорил со Лукас Ернандез и дека е спремен да ја активира откупната клаузула, но веднаш стигна демант на таквата вест.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Најновите информации говорат дека Манчестер Јунајтед сериозно влегол во тракат за Французинот, бидејќи е во потрага по нов лев бек.

И после заминувањето на Мурињо главна цел на „црвените ѓаволи“ ќе биде засилување на одбраната, а покрај централен дефанзивец сакаат да донесат и нов лев бек.

Наводно Манчестер Јунајтед е спремен да ја активира откупната клаузула за ѕвездата на Атлетико Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

„Бомба“: Бензема може да потпише за Фенербахче

Карим Бензема после една година помината во Саудиска Арабија би можел да се врати во Европ…