Дома Топ вести ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Јувентус „брка“ шест играчи, Нејмар прифаќа и помала плата за Барса, Нерес потпиша

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Јувентус „брка“ шест играчи, Нејмар прифаќа и помала плата за Барса, Нерес потпиша

И денес сме тука да следиме се што се случува на трансфер пазарот. Бидете во тек!

Јувентус потврди – мора да заминат шест играчи!

Трансферот на Ловрен пропаднал, затоа што фудбалерот побарал бонус од еден милион евра.

Нејмар прифаќа и 15 милиони евра помалку за да се врати во Барселона?

Братот на Погба и понатаму најавува дека заминување од на неговиот помлад брат Манчестер е можно!

Мегваер одибл поголема понуда од Манчестер Сити!

Сергеј Милинковиќ Савиќ деманитраше се што се пишуваше пред да заврши преодниот рок во Англија за негов трансфер во Јуанјтед: Никогаш не сум кажал дека сакам да преминам во Манчестер Јунајтед.

Некои медиуми изненадувачки започнаа да го поврзуваат Икарди со Монако, меѓутоа засега сетоа тоа е во рамките од медиумски шпекулации и не е многу веројатно.

Нејмар е главна тема и во Мадрид и во Каталонија: Перез барал позајмици?

Официјално: Нерес го продолжи договорот со Ајакс до 2023 година.

ПСЖ сфати дека направи грешка со трансферот на Чупо Мотинг. Во Париз се согласиле да го испратат на позајмица во Лече, но италијанскиот клуб сега треба да го убеди фудбалерот.

Алекс Морено прави трафер од Рајо во Бетис за седум милиони евра со можен бонус од еден милион евра. Тој ќе биде замената за Фирпо кој премина во Барселона.

Хатем Бен Арфа се поврзуваше со трансфер во Самдпорија, а сега во игра за неговиот потпис се споемнува францускиот второлигаш Авре. Сепак не изгледа реално Бен Арфа да избере да игра во втората француска лига.

Зидан го потврди останувањето на Родригез: Спремен е и среќен сум што е тука.

Денес е прилично мирно на трансфер пазарот…’

Стоичков не сака да го види Нејмар во Барселона.

Даниел Стариџ се поврзува со Монако како замена за Радамел Фалкао кој е пред трансфер во Галатасарај

Милан тргнува по „германскиот Кака“!

Покетино за Ериксен: Не знам. Моја работа е да им помагам на играчите додека не одлучат да тргнат по друг пат.

„Тутоспорт“ пишува дека и дефинитивно се пропаднати преговорите помеѓу Рома и Јувентус за Даниеле Ругани.З

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Стерлинг флертува со Реал Мадрид

Една од големите ѕвезди на Манчестер Сити, Рахим Стерлинг се поврзува со трансфер во Реал …