Дома Топ вести Трансфери во живо: Барса го претстави второто засилување, Јунајтед го договорил Санчез, ПСЖ повторно купува од ривалите…

Трансфери во живо: Барса го претстави второто засилување, Јунајтед го договорил Санчез, ПСЖ повторно купува од ривалите…

0

И во зимскиот преоден рок нашата редакција благовремено ќе ве известува за сите трансфери и трансфер шпекулации.

– Според „Тутомеркато“, Мино Раиола веќе е во Турција каде што го дооговара трансферот на Златан Ибрахимовиќ во редовите на Бешикташ. (OВДЕ)

– Според последните информации, Интер мора да обезбеди пласман во Лигата на шампионите доколку сака да го задржи Мауро Икарди, во спротивно ќе мораат да се соочат со заминување на Аргентинецот, а најмногу поради ФФП (финансискиот фер плеј). (ОВДЕ)


Следете го Sportski.mk и на


– Интересна вест пристигнува од Манчестер. Наводно, управата на Јунајтед е спремна да тргне по поранешниот миленик на навивачите, Хавиер Ернандез – Чичарито. (ОВДЕ)

– Еден Азар со својата изјава во која зборува дека ќе потпише нов договор, но откако тоа ќе го направи Тибо Куртоа ги израдува сите фанови на „сините“ (ОВДЕ)

– Екипата на Валенсија денес го претставува засилување од Арсенал, Франсис Кокелан кој во својот договор со шпанскиот клуб ќе има откупна клазула во износ од огромни 80 милиони евра.

– Манчестер Јунајтед рамислува да испрати понуда за фудбалерот од средниот ред на Шахјтор, Фред, кој исто така цел и на Манчестер Сити, пренесува „Дејли Рекорд“

– Иако Даниел Стариџ се поврзуваше со заминување од Ливерпул изгледа дека ниту еден клуб во Премиер лигата не е спремен да плати 30 милиони фунти и да му обезбеди плата од 150.000 евра наделно, пишува „Дејли Мејл“.

– Менаџерот на Евертон, Сем Алардајс го потврди интересот на неговиот тим за услугите на фудбалерот на Арсенал, Тео Волкот.

– Ливерпул води преговори со германски Лајпциг за трансфер на Наби Кеита на „Енфилд“ до крајот на овој месец.

– Како што пренесува „Скај Италија“, Манчестер Јунајтед постигнал договор со Алексис Санчез, сега останува само да се постигне договорот помеѓу клубовите.

– Барселона денес го претстави новото засилување Јери Мина 

– Јувентус покажува сериозен интерес кон играчот за врска на Реал Мадрид, Дани Себаљос пренесуваат шпанските и италијански медиуми. (ОВДЕ)

– Според француските медиуми, ПСЖ ќе се обиде да го доведе фудбалерот на Ница, Жан Мишел Сери. (ОВДЕ)

Конте не негираше дека на крајот на сезоната би можел да замине од „Стенфорд Бриџ“. (ОВДЕ).

– Изненадување! Манчестер Јунајтед покажува интерес за голгетерот на Лестер, Џејми Варди.

– Манчестер Јунајтед и Челзи се заинтересирани за базилската ѕвезда и член на Гремио, Артур Мело.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Икарди е прва ѕвезда, но „моторот“ на Интер е Брозовиќ!

Лучијано Спаелти успеа да го подигне тимот на Интер на повисоко ниво, па Икарди и дружинат…