Дома Трансфер зона Преговорите започнаа: Јувентус добива големо засилување од Мадрид

Преговорите започнаа: Јувентус добива големо засилување од Мадрид

0

Јувентус покажува сериозен интерес кон играчот за врска на Реал Мадрид, Дани Себаљос пренесуваат шпанските и италијански медиуми.

Шпанскиот медиум „Дон Балон“ пренесува дека „бјанконерите“ веќе го контактирале Реал Мадрид и започнале преговори за евентуален трансфер.

Самиот Себаљос исто така има желба да го напушти „Сантиаго Бернабеу“ бидејќи не е задоволен до својот статус во тимот и минутажата која ја добива.

Меѓутоа, Зидан го известил раководството дека не сака да се раздели со ниту еден фудбалер во зимскиот преоден рок, а тоа важи и за Себаљос.


Следете го Sportski.mk и на


Наводно самиот фудбалер е решен да ја промени средината и наскоро ќе поднесе молба за трансфер, а покрај Јувентус, за него силен интерес покажува и Ливерпул.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Фудбалерот кој беше на чекор од Ливерпул сега се најде на радарот на Баерн Минхен

Набил Фекир изимнатото лето се поврзуваше со неколку европски гиганти, а според последните…