Дома Фудбал Останато Трагедија во Бразил: Во авионска несреќа загинаа четворица фудбалери и претседателот на клубот🎥

Трагедија во Бразил: Во авионска несреќа загинаа четворица фудбалери и претседателот на клубот🎥

Нова трагедија го потресе фудбалот откако во авионска несреќа загинаа четворица фудбалер и претседателот на бразилскиот нисколигаш Палмас.

Претседателот Лукас Меира, и играчите Лукас Парекседес, Гилерме Ное, Рануле и Маркус Молинари тргнале на Куп натпреварот против Вила Нова, но авионот се срушил на крајот од пистата на самото полетување во Лузимангуеш.

Веста за падот на авионот и смртта на патниците ја потврди и самиот клуб, а пораки со сочуство пристигнуваат од целиот свет.

Ова е уште една тешка авионска несреќа со фудбалски тим во Бразил, откако во 2016 година се урна авион со тимот на Шапекоенсе во кој загинаа 73 лица.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ситуацијата поради која навивачите на Звезда долго ќе жалат

Екипата на Милан некако успеа да ја елиминира Црвена Звезда и да го осигура пласманот во о…