Дома Трансфер зона Тотенхем спрема понуда за Перишиќ

Тотенхем спрема понуда за Перишиќ

Перишиќ во зимскиот преоден рок и официјално побара трансфер од Интер, па се чини дека на лето сигурно ќе го напушти „Џузепе Меаца“.

Италијанските медиуми пренесуваат дека сега најсилен интерес за Хрватот покажува Тотенхем, кој испратил скаути да го гледаат во дербито против Милан.

Перишиќ во јануари беше блиску до преселба во Арсенал, дури и имаше договор со „топџиите“, но трансферот пропадна бидејќи Интер не сакаше да го пушти за сумаз помала од 40 милиони евра.

Перишиќ наскоро ќе наполи 30 години и Интер е спрмен на лето да го пушти за понуда од околу 35 милиони евра, сума која Тотенхем е спремен да ја плати.

Поради тоа големи се шансите Хрватот од следната сезона да се пресели во Лондон, но не во дресот на Арсенал, туку во најголемиот ривал на „топџиите“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Серија А опција за Лингард, се најавува и потенцијалниот клуб?

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Џеси Лингард би можел кариерата да ја продолжи во Италија…