Дома Македонски спорт Тихомир Костадинов на мета на Слован Братислава

Тихомир Костадинов на мета на Слован Братислава

Македонскиот репрезентативец Тихомир Костадинов би можел да направи трансфер во Слован Братислава.

Костадинов беше дел од македонската репрезентација на Европското првенство, а токму таму бил забележан од луѓето во Слован, пренесуваат медиумите во оваа земја.

Во овој момент Костадинов е член на Ружемборк каде што е првотимец и еден од подобрите фудбалери. Евентуален трансфер во Слован Братислава би бил чекор напред за него затоа што Слован е тим кој секогаш се бори за највисок пласман во Словачка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Сити нова опција за Влаховиќ: Пеп го сака уште во јануари!

Meдиумите на Островот пишуваат дека Пеп Гвардиола е воодушевен од квалитетите и потенцијал…