Дома Видео Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Ружомберог над Погроние во плеј-атутот во Словачка.

Одлучувачкиот момент се случи во 63. минута од натпреварот. Ова е важна победа за Ружемборк со која веројатно го обезбедува опстанокот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Јувентус започна преговори со Гатузо

Јувентус веќе ја започна потрагата по нов тренер за следната сезона, пренесуваат италијанс…