Дома Трансфер зона Тилеманс се сели во Серија А

Тилеманс се сели во Серија А


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Плејмејкерот на Лестер, Јури Тилеманс ќе биде еден од најбараните фудбалери на трансфер пазарот ова лето.

Неговиот договор истекува на крајот на сезоната и Тилеманс како слободен агент ќе го напушти клубот.

Милан и Јувентус веќе ја почнаа битката за неговиот потпис и стапиле во контакт со неговиот агент.

Италијанските гиганти сакаат да ја победат конкурецијата од премиерлигашите и да го доведат во Серија А.

Тиленас минатото лето беше на мета на Барселона, Арсенал и Манчестер Јунајтед, но после просечната сезона интересот на овие клубови не е така силен.

Поради тоа голема е веројатноста Белгиецот да се пресели во Серија А, само останува да видиме дали во Милано или Торино.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал Мадрид го сака Лаутаро Мартинез

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Приоритет на Реал Мадрид во летниот преоден рок ќе …