Дома Тикет на денот Тикет на денот (среда, 20.10.2021)

Тикет на денот (среда, 20.10.2021)

Вечер се игра вториот дел од третото коло на ЛШ, но се игра и во пониските лиги во некои земји. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Лил – Севиља – 2 @ 2.35 во Mozzart

Според очекувањата, натпреварувањето во Г групата ќе биде најинтересно. Сите четири екипи имаат свои шанси да се најдат во втората фаза, а после две изиграни кола најблиску до таа цел е австрискиот Салзбург. Биковите собраа четири бода така што ремизираа со Севиља и победија против Лил. Андалужаните и Волфсбург имаат по два, додека Лил освои само еден бод. Шампионат во Франција беше носител во групата, но веќе на стартот на сезоната од Лига 1 беше јасно дека Лил не е тоа што беше во минатата сезона. Севиља нема пораз во првите две кола, но дефинитивно не се задоволни со собраните два бода. Овде очекуваме победа за гостите, а коефициентот за 2 во Mozzart изнесува 2.35.

Фулам – Кардиф – 1&2+ @ 1.80 во Bet365

Фулам одлично се снаоѓа во англискиот Чемпионшип и моментално е на третата позиција на табелата, а нивната примарна цел е да обезбедат позиција која во најмала рака ќе ги одведи во плеј оф за пласман во Премиер лига. Од друга страна екипата од Велс е во голема криза и има шест врзани порази на кои постигнаа само еден, а примија 15 голови и сега може да кажеме дека оправдано се наоѓаат на 20-то место на табелата. Наш предлог за овој натпревар е 1&2+ со квота 1.80 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.23

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (понеделник, 06.12.2021)

Денес иако е понеделник, понудата е сосема задоволувачка. Сметаме дека секој може да најде…