Дома Тикет на денот Тикет на денот (петок, 30.07.2021)

Тикет на денот (петок, 30.07.2021)

После три дена каде што имавме натпревари од квалификациите за европските купови, сега се враќаме во првенствените дуели. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Генк – Остенде – 1/1 @ 2.42 во 1xBet

Напорен распоред имаше вицешампионот и освојувачот на Купот на Белгија на стартот на новата сезона. Гент изгуби во Супер купот од Клуб Бриж со 3-2, а во првото коло од Жупиле лигата ремизираше во Лиж со Стандард  со резултат 1-1.Време е за победа, а Остенде е идеален ривал за такво нешто. Гостите очајно започнаа и искрено тимот се уште не им е спремен за новата сезона. Овде очекуваме Генк да доминира и предлагаме 1/1 со квота 2.42 во 1xBet.

Теплице – Славија – 2/2 @ 1.88 во Bet365

Шампионот на Чешка наскоро го започнува патот кон новиот пласман во ЛШ. Нивниот прв ривал во квалификациите е унгарскиот Ференцварош, тимот кој претходната сезона играше во групната фаза од елитното натпреварување, додека Чесите беа во Лига Европа. Славија постанаа констатни во европскиот фудбал, а сега со добро расположение тргнуваат на ова гостување откако во првото коло го победија тимот на Жилина. Теплице минатата сезона завршија веднаш над зоната за елиминација и искрено немаа кој знае какви спектакуларни изданија. Овде предлагаме 2/2 со квота 1.88 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.55

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (вторник, 21.09.2021)

Оваа седмица немам европски купови, но имаме вонредни кола во најјаките лиги во Европа. Ов…