Дома Останати Тајсон е сериозен: За враќањето во рингот се спрема со поранешниот УФЦ шампион (ВИДЕО)

Тајсон е сериозен: За враќањето во рингот се спрема со поранешниот УФЦ шампион (ВИДЕО)

Majк Тајсон се посериозно се спрема за враќање во рингот и изгледа дека сигурно ќе го гледаме во некоја борба од хуманитарен карактер.

Многу се шпекулира дека Тајсон ќе се бори против Евандер Холифилд. И двајцата боксери во овие моменти напорно тренираат и се во прилично добра форма и затоа е можно е да видиме ваква борба.

Дека како и Холифилд и Тајсон сериозно се спрема можевме да видиме од снимките на кои се гледа стручниот кадар околу него.

Виктор Белфорт, поранешниот ММА борец и шампион во УФЦ во полутешка категорија на својот Инстаграм профил објави видео од тренингот на Тајсон.

„Најмладиот боксерски шампион со најмладиот УФЦ шампион. Мајк беше моја инспирација да станам крал и човек со најмногу нокаути во историјата на УФЦ“, напиша Белфорт под видеото.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

„Форбс“ открива детали: Се редат милиони на сметката на Кабиб

Руското издание на магазинот „Форбс“ направи листа на најуспешните спортисти до 40 години,…