Дома Останати Тага во Јапонија: На 32 години почина одбојкарски репрезентативец

Тага во Јапонија: На 32 години почина одбојкарски репрезентативец

Ужасни вести пристигнуваат од Јапонија, починал 32-годишниот одбојкарски репрезентативец, Наонобу Фуџи откако не успеал да се избори со тешка болест.

Имено, на одбојкарот во февруари минатата година му бил откриен рак на стомакот и ситуацијата во последните недели се влошила, па за жал за Фуџи немало спас.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Целата своја кариера Фуџи ја помина во Јапонија каде што го носеше дресот на Тореј Ероуз, а во 2017 година стана и шампион со овој тим. Зад себе имал и добри резултати со репрезентацијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Страшен инцидент во Монте Карло, уништен болидот на Перез🎥

Само што стартуваше трката во Ф1 во Монте Карло за ГН на Монако се случи прекин  поради ст…