Дома Македонски спорт Мак баскет Супер тандемот на Македонија во трка за МВП на колото!

Супер тандемот на Македонија во трка за МВП на колото!

Ненад Димитријевиќ и Итан Хап зад себе имаат одлични два натпревари во дресот на Македонија во квалификациите за пласман на Европското првенство.

Димитријевиќ кој е и најдобар стрелец во евроквалификациите (ТУКА) очекувано се најде и во трка за наградата МВП на колото во втората квалификациска рунда.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Друштво во оваа конкуренција на Димитријевиќ му прави и Итан Хап кој исто така беше одличен и против Полска и претходно рпотив Естонија.

Ќе потсетиме, Хап беше во конкуренција за МВП и во првото коло.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

„Бомба“: Бензема може да потпише за Фенербахче

Карим Бензема после една година помината во Саудиска Арабија би можел да се врати во Европ…