Дома Фудбал Англија Суперкомпјутерот предвиде како ќе изгледа табелата во Премиер лигата на крајот од сезоната

Суперкомпјутерот предвиде како ќе изгледа табелата во Премиер лигата на крајот од сезоната

Пред нас се уште многу возбудувања во Премиер лигата до крајот на сезоната, има да се игра уште многу и допрва не очекуваат супер интересни натпревари.

Како и да е секогаш е интересно да се видат одредени предвидувања за тоа како ќе изгледа на крајот табелата. Сега Суперкупјутерот како и секоја сезона претходно предвиде би можела да изгледа поредокот на крајот.

За нов шампион според оваа пресметка се очекува Манчестер Сити, а зад него следуваат Ливерпул, Челзи и Манчестер Јунајтед.

ЕВЕ КАКО ИЗГЛЕДА ЦЕЛАТА ТАБЕЛА:

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…