Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Субашиќ: Му реков на селекторот да не ме вади, ќе играм и со една нога!

Субашиќ: Му реков на селекторот да не ме вади, ќе играм и со една нога!

0

Голманот на хрватската репрезентација, Даниел Субашиќ повторно беше херој на својата земја, но за момент им застанаа срцата на навивачите кога се пожали на повреда.

Имено, Субашиќ почуствува силна болка во бутниот мускул во 88-та минута, па се чекаше продолжението за селекторот да може да ја искористи четвртата замена.

Сепак, Субашиќ остана до крај на теренот и одбрани еден пенал, а потоа објасни дека тој сам побарал од секеторот да не го менува.

„Му реков на селекторот да не ме вади од игра и дека ќе играм со една нога ако треба, нека ја сочува таа измена за некој друг“, објасни Субашиќ.


Следете го Sportski.mk и на


„Горд сум, среќен и презадоволен. Сите играме за ова и сите сакаме да направиме нешто повеќе. Му благодарам на Бог што го награди нашиот труд. Знаев дека Смолов така шутира пенали, но пак ќе кажам, тоа се е лотарија. Од нашето заедништво доаѓа овој резултат. Сите гинеме еден за друг и заслуживме полуфинале и без пеналите“, додаде голманот на „коцкестите“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Емери го „закова“ на клупата, а тој си замина со 10 милиони евра – сега ќе има прилика за одмазда!

Aрсенал во Лигата на Европа ќе игра против Рен, а во центарот на вниманието ќе бидат две л…