Дома Фудбал Столе со најмногу одбрани во Примера до сега

Столе со најмногу одбрани во Примера до сега

Македонскиот репрезентативец голман и член на Рајо Валекано, Столе Димитриевски запиша вкупно 12 одбрани во првите две кола во Примера.

Рајо Валекано во првото коло со 3-0 загуби од Севиља. Димитриевски мечот го почна од клупата, но во 19-та минута го замени Лука Зидан кој доби црвен картон и запиша 5 одбрани.

Во второто коло против Реал Сосиедад запиша дури седум одбрани, а единствениот гол го прими од белата точка на тој меч.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Гвардиола наскоро ја напушта Европа

Пеп Гвардиола после истекот на договорот со Манчестер Сити би можел да ја напушти Европа, …