Дома Фудбал Останато Средбата на Рамос и Роналдо 🎥

Средбата на Рамос и Роналдо 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Натпреварот помеѓу комбинираните тимови на Ал Хилал и Ал Наср денес е во центарот на вниманието, а гледаме вистински спектакл.

Меси и во првото полувреме постигна еден гол, подоцна во листата на стрелци се запиша и Рамос, додека два гола за Саудијците постигна Роналдо.

Интересна средба пред почетокот на натпреварот имаа токму Рамос и Роналдо, тука секако беше и Кејлор Навас.

НАЈАВАТА ЗА БИТКАТА ПОМЕЃУ МЕСИ И РОНАЛДО

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Легенда на Манчестер Јунајтед може да биде нов тренер на Миовски?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Легендата на Манчест…