Дома Видео Срамно: Хрватскиот селектор место да збори со гестикулации одговараше на новинарката!

Срамно: Хрватскиот селектор место да збори со гестикулации одговараше на новинарката!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Во Хрватска се започна нов процес и тоа против селекторот Хрвоје Хорват, јавноста и дел од ракометните легенди во оваа земја бараат заминување од Хорват поради неговото срамно однесување против Бахреин.

Хрватска го победи Бахреин, но не доволно убедливо за да игра четвртфинале и Светското првенство ќе го заврши на деветтото место.

Хорват по овој натпревар во разговорот со новинарката прво испраќаше срца, а потоа гестикулираше дека одговара на прашањата.

Најдиректен во критиките беше Петар Метличиќ.

„Како што ние велиме во Сплоит: Цвеба, време е! И сите што те донесоа овде, време. Селектор со вакво однесување…

Ќе се лутиме ако погрешил или не, но неговото однесување беше неприфатливо“, изјави Метличиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Mбапе додека беше на вечера со соиграчите на телефон го гледаше Реал Мадрид 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Една од најголемите фудбалски ѕвезди во овој…