Дома Фудбал Останато Срамни сцени во Хрватска: Судија нападна 14 годишно момче! (ВИДЕО)

Срамни сцени во Хрватска: Судија нападна 14 годишно момче! (ВИДЕО)

Во Хрватска после завршувањето на еден натпревар помеѓу пионерите на Осијек и Хајдук се случи еден несекојдневен инцидент.

Натпреварот од финалето на купот на Хрватска кое се играше во Славонски Брод заврши со победа на Осијек од 3:2, но резултатот на овој натпревар падна во втор план.

Како што пренесуваат хрватските медиуми судијата Анте Чуљак го навлече бесот на навивачите на Хајдук со тоа што нападна едно 14 годишно момче.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Нападнат автобусот на Бенфика: Двајца играчи завршиле во болница! (ВИДЕО)

Автобусот со фудбалерите на Бенфика беше нападнат вчеравечер после натпреварот против Тонд…