Дома Останати Кошарка Спектакуларната атмосфера на навивачите на Партизан главна тема во Европа!

Спектакуларната атмосфера на навивачите на Партизан главна тема во Европа!

Вчера во „Шатрк Арената“, тимот на Партизан го совлада Реал Мадрид со 104:90 9 така скоро и да го обезбеди плеј-офот во Евролигата. Но, освен одличната игра на теренот воодушевуваат и навивачите на Партизан кои поставија нов рекорд по посетеност.

Навивачите приредија спектакуларна атмосфера која сигурно е дополнителен мотив за кошаркарите.


Ниту „жешката“ Кнол не и помогна на Хрватска - домаќинот фуриозно! ↓↓↓


Рекордот повторно беше соборен и вчерашниот натпревар го следеа 20.068 гледачи и тоа е нов апсолутен рекорд во натпреварувањето.

Претходниот рекорд беше соборен пред три дена кога во Белград беше победен другиот шпански гигант, Барселона. Тој натпревар го следеа 20.041 гледачи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Албански репрезентативец ги пцуеше Македонците🎥

По натпреварот меѓу Албанија и Хрватска се случи голем скандал во режија на Мирлинд Даку к…