Дома Видео Спектакуларен гол од слободен удар постигнат во Хрватска 🎥

Спектакуларен гол од слободен удар постигнат во Хрватска 🎥

Tимот на Ријека се пласираше во полуфиналето од Купот на Хрватска откако со минимални 1:0 го совлада Рудеш.

Натпреварот против Рудеш беже одбележан со спектакуларниот гол од слободен удар кој го постигна Нико Галешиќ. Од околу 35 метри тој шутираше директно во голот и на спектакуларен начин го матираше противничкиот голман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Уште ова го немавме видено: Свиња прекина фудбалски натпревар 🎥

Во рамките на 14. коло од Општинската лига Јасеница во Србија се одигра натпревар кој прив…