Дома Фудбал Италија Спалети за ремек-делото на Кварацхелија: Ова може да се спореди со Марадона🎥

Спалети за ремек-делото на Кварацхелија: Ова може да се спореди со Марадона🎥


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Наполи продолжи со одличните игри и синоќа ја победи Аталанта со 2:0, па додатно се приближи кон Скудетото.

Натпреварот го одбежела Кварацхелија кој постигна феноменален гол во второто полувреме.

Голот беше вистинско ремек-дело против целата одбрана на Аталанта, а Спалети го спореди со Марадона.

„Ова не го кажувам така лесно, но ова беше гол вреден да се спомене името на Марадона. Ова момче има квалитет да ја „измеша“ топката и потоа многу брзо да испрати удар. Кога ќе ве погледне во очи, тој изгледа уништувачки. Овојпат ќе кажам да, можеме да го споредиме со Марадона“, изјави Спалети.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Бомба од Анчелоти: Елмас е идеална замена за Модриќ! 🎥

Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓ Бомба … Елмас во Реал Мадри…