Дома Видео Сон плаче, тренер на Гана си прави селфи 🎥

Сон плаче, тренер на Гана си прави селфи 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Ѕвездата на Тотенхем Хонг Ми Сон не ги задржа солзите после поразот на Јужна Кореја во денешниот натпревар против Гана со 2:3.

Гана во првото полувреме водеше со 0:2, но Корејците се вратија до 2:2 во вториот дел, сепак во Кудус со својот втор гол донесе победа за Гана. Интересен момент беше забележан по завршувањето на натпреварот.

Имено, еден од тренерите во стручниот штаб на селекторот Пауло Бенто сакаше да направи селфи со Сон кој плачеше во тие моменти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Официјално: 37-годишник е нов селектор на Белгија!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалскиот сојуз на…