Дома Фудбал Италија Сонародникот со пофални зборови: Мартинез е комбинација на Игуаин и Икарди

Сонародникот со пофални зборови: Мартинез е комбинација на Игуаин и Икарди

0

Како што е познато Интер го обезбеди потписот на аргентинскиот напаѓач, Лаутаро Мартинез, а неговиот сонародник и човек кој долги години го носеше дресот на „нероаѕуите“ за него има пофални зборови.

Според Естебан Камбијасо, Лаутаро Мартинез е фудбалер кој е како комбинација на Гоназало Игуаин и Мауро Икарди.

„Мартинез ќе биде големо засилување. Тој е нешто помеѓу Игуаин и Икарди“, истакна Аргентинецот.

Потоа новинарите го запрашаа дали Мартинез би можел да игра заедно со Икарди.


Следете го Sportski.mk и на


„Убеден сум дека можат. Добрите играчи секогаш знаат како да играат заедно. Мислам дека на Икарди и тоа како би му одговарало да го има Мартинез покрај себе“, заклучи поранешниот репрезентативец на Аргентина.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Видео: Легендите на Ливерпул и Милан играа на „Енфилд“, Жерард и Пирло како во најдобрите денови!

Денес на „Енфилд“ беше одигран хуманитарен натпревар помеѓу легендите на двата европски ги…