Дома Видео Словенците се хит: Со пешкири го сушеа теренот 🎥

Словенците се хит: Со пешкири го сушеа теренот 🎥

Средбата помеѓу Олимпија Љубљана и Лил во рамките од Конференциската лига можеше да биде одложена поради големите количини на вода на теренот во Стожице, меѓутоа дуелот сепак се одигра.

Средишниот дел од теренот беше исполнет со вода и наликуваше на базен, па така додека на едната страна валјак ја туркаше водата на страна, на другата вработените на стадионот со пешкири го сушеа теренот.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


На крајот обидите беа и успешни бидејќи судиите дозволија натпреварот да се одигра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Зидан: Јамал е уникатен фудбалер, би го довел во Реал Мадрид

Зинедин Зидан го коментираше настапот на Ламин Јамал на ЕП, кој со 16 години ги собори сит…