Дома Фудбал Останато Славниот француски клуб има ново лого (ВИДЕО)

Славниот француски клуб има ново лого (ВИДЕО)

Во Бордо одлучија да го редизајнираат грбот пред новата сезона.

Извршниот директор на клубот Фредрик Лонгуепе најави нов грб на славниот француски клуб, а сега тоа е и потврдено.

Француската лига 1 се прекина поради пандемијата со коронавирусот, а во прилично неуспешната сезона Бордо се најде 12. позиција. Сега со помош го редизајнираа грбот. Претходниот грб во клубот на сила беше од 1993 година.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Гвардиола: Еднаш заедно вечеравме со Клоп, му се восхитувам

Пеп Гвардиола му се поклони на Јирген Клоп пред натпреварот помеѓу Ливерпул и Манчестер Си…