Дома Фудбал Останато Славниот Клосе добива нова шанса како тренер?

Славниот Клосе добива нова шанса како тренер?

Славниот германски напаѓач Мирослав Клосе кој важи и за еден од најдобрите голгетери во историјата на фудбалот како што стојат работите ќе се врати на тренерската работа.

Клосе од март е без ангажман откако доби отказ во австрискиот клуб Алтах.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Според информациите на германскиот „Скај“, Клосе е еден од кандидатите за нов тренер на германскиот второлигаш „Скај“. На клупата на овој тим светскиот шампион од 2014 година би го наследил Дирк Шустер.

Во овој момент Кајзерслаутен е на 11. место на табелата со 18 бодови и серија од три порази во низа. В сабота ги очекува натпреварот против Магдебург на гостински терен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Драма во Шпанија: Хрватски фудбалер се онесвести на теренот!

Хрватскиот фудбалски репрезентативец, Анте Будимир на натпреварот против неговата Осасуна …