Дома Останати Кошарка Скромниот Јокиќ: Не сакам да бидам славен, сакам само да играм кошарка

Скромниот Јокиќ: Не сакам да бидам славен, сакам само да играм кошарка

0
jokic

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ кој имаше извонреден старт на својата кариера во НБА лигата на еден од тренинзите на неговиот клуб Денвер Наџентс истакна дека не го интересира големата слава, туку само кошарката.

Јокиќ пред два дена го одигра еден од најдобрите натпревари во кариерата и во победата на наеговиот тим над Бруклин постигна неверојатни 41 поен за нешто повеќе од триесетина минути поминати на паркетот.

На прашањето дали сакал да биде славен и познат Јокиќ одговори дека сака само да игра кошарка.

„Не, само сакам да играм кошарка…Вили Бартон би требало да биде суперѕвезда“, се пошегува Јокиќ.

Јокиќ оваа сезона на 11 одиграни натпревари просечно забележува по 17.9 поени, 11.5 скокови, 1.5 асистенции, 1.3 украдени топки и 0.6 блокади по натпревар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Кошарка

Проверете

Видео: Вориорсите до +49, пресврт на Кливленд и трипл-дабл на Леброн, Вестбрук одличен, но не доволно

Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни девет натпревари. Леброн Џејмс го забележа сво…