Дома Луд Спорт Скандал: Голман си го намалувал голот пред секој домашен меч🎥

Скандал: Голман си го намалувал голот пред секој домашен меч🎥

Голманот на норвешкиот прволигаш Викинг, Патрик Гунарсон, е во центарот на спортски скандал откако се објавени неколку видеа на кои е прикажано како ги поместувал стативите и го намалувал голот за 15 до 20 сантиметри.

Гунарсон, откако судијата ќе го прегледа голот, ги поместувал левата и десната статива за да го скрати голот и со тоа си правел полесна работа.

„Измамата“ на младиот голман, даде резултати, бидејќи Викинг моментално е на третата позиција по 11 одиграни кола. Кога станува збор за натпреварите на домашен терен, каде Гунарсон го намалувал голот, неговиот тим славеше четири пати во шест натпревари со две нерешени средби, а тој прими само два гола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Баерн ја понижи Барселона: Парите за Левандовски ги сака веднаш, бидејќи смета дека за една година клубот ќе банкротира

Сагата околу трансферот на Роберт Левандовски во Барселона се уште трае, а Баерн Минхен не…