Дома Македонски спорт Мак фудбал Скандал во македонскиот фудбал: Навивач влезе на терен и „нокаутираше“ играч на гостите! 🎥

Скандал во македонскиот фудбал: Навивач влезе на терен и „нокаутираше“ играч на гостите! 🎥

Инцидент се случи денес во македонскиот фудбал на натпреварот помеѓу Тетекс и Каменица Саса во втората лига.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Еден од присутните навивачи незадоволен од ситуацијата на теренот успеа да дојде до фудбалерот Саса, Бошко Ступиќ и да го удри од зад грб.

Вакви ситуации едноставно не треба да има на фудбалските терени. Тетекс како домаќин сигурно може да очекува голема казна за ваквиот пропуст.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Роналдо доби понуда тешка 216 милиони

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Кристиано Роналд…