Дома Трансфер зона Се спрема чистка во Реал Мадрид: Анчелоти „отпишал“ четворица

Се спрема чистка во Реал Мадрид: Анчелоти „отпишал“ четворица

Шпанскиот гигант Реал Мадрид планира да направи одредени промени во екипата, а најпрво ќе се ослободи од непотребните играчи, и тоа се Марко Асенсио, Алваро Одриозола, мариано Диаз и Дани Себалјос.

„Мундо Депортиво“ објави дека на лето без договори ќе останат ѕвезди како Карим Бензема и Лука Модриќ, а „кралевите“ сакаат да им ги продолжат договорите.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Асенсио има договор до крајот на сезоната и уште во јануари може да почне преговори, исто како и Себалјос.

Одриозола има договор до 2024 година, но јасно е дека ќе биде прекината неговата соработка, додека четврти на листата е Мариано Дијаз кој беше платен 21,5 милиони евра, но не ги оправда очекувањата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиуми…