Дома Останати Се сеќавате на ѕверот од Сенегал? Дали конечно дојде момент некој да го победи? 🎥

Се сеќавате на ѕверот од Сенегал? Дали конечно дојде момент некој да го победи? 🎥

Сенегалскиот борач Оумар Кејн познат како Рег Рег се уште не знае за пораз.

Ѕверот од Сенегал ужива голема популарност во својата земја пред скоро една година имаше деби во ММА во кое го декласираше својот противник, а коороната го спречи да има повеќе борби.

Сепак, без никакви проблеми настапува во Сенегал. Борењето во кое е непобедлив му носи одлична заработка, а пред него сега е уште еден предизвик и тоа во човекот по име Гуеје Гуи.

Многумина се убедени дека тука Рег Рег може да го доживеа првиот пораз.

„Гуеје Гуи може да го нокаутира. Ако Рег Рег влезе во пресметка ќе изгуби, а негова предност е како и секогаш совршеното борење“, изјави тренерот на Гуеје.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

После маратонски меч тенисерка заврши во инвалидска количка 🎥

Сара Ерани и Кики Бертенс одиграа маратински меч на Ролан Гарос, кој го доби тенисерк…