Дома Трансфер зона Се сеќавате на Макси Лопез? На 37 години е пред поптпис со нов клуб

Се сеќавате на Макси Лопез? На 37 години е пред поптпис со нов клуб

Maкси Лопез посебно познат стана со скандалот кој го направи неговата сопруга Ванда Нара која го остави него за неговиот тогаш најдобар пријател Муаро Икарди.

Сега 37 годишниот аргентински напаѓач се наоѓа пред нова авантура. Наскоро тој ќе потпише договор со италијанскиот третолигаш Самбенедетесе.

Самбенедетесе оваа сезона играше разигрување за пласман во Серија Б, но тимот кој од клупата го предводи Паоло Монтеро не успеа да се пласира ранг погоре. Во новата сезона клубот повторно ќе има високи амбиции.

Макси Лопез во натпреварувачката сезона 2019/20 го носеше дресот на Кротоне, а во Италија играше уште за Катанија, Милан, Сампдорија, Киево и Удинезе.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лидс договори уште еден трансфер – неговиот прекар е Усеин Болт

Англискиот премиерлигаш Лидс има намера да го купи Гирано Керк од Утрехт. Лидс наводно е б…