Дома Видео Се појави видео: Еве како се загрева Мвумби 🎥

Се појави видео: Еве како се загрева Мвумби 🎥

Тиери Готие Мвумби сигурно не ни сонуваше дека еден ден ќе стане најголема ѕвезда на едно Светското првенство, токму тоа е на овогодинешното СП во Египет.

Мвумби е пикер на репрезентацијата на Конго, а стана хит поради неговиот вишок килограми. Сега беше објавено едно видео од неговото загревање.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Порто на посебен начин му оддаде почит на Алфредо Кинтана

Денес пристигнаа лошите вести за Алфредо Кинтана кој ја загуби неговата најважна битка во …