Дома Останати Ракомет Се зголемија шансите за Вардар: Кјелце вечерва без Карачиќ!

Се зголемија шансите за Вардар: Кјелце вечерва без Карачиќ!

Вечерва Вардар на гости ќе игра против Кјелце во рамките од Лигата на шампионите, а од ЕХФ овој дуел е прогласен за „меч на наделата“.

Алушовски во овој натпревар ќе влезе со истиот тим со кој играше во Скопје пред една недела. Од друга страна Душебаев има проблем и нема да може да смета на Игор Карачиќ. Карачиќ не се најде во протоколот за овој натпревар.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Кјелце и Вардар играат вечерва од 20:45 часот.

Фото: Денис Дуковски

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Вардар немоќен во Тетово, дербито за Шкендија!

Без разлика на позициите на табелата, натпреварот помеѓу Шкендија и Вардар секогаш ќе прив…