Дома Видео Се запали стадионот на кој треба да играат Андора и Англија 🎥

Се запали стадионот на кој треба да играат Андора и Англија 🎥

Натпреварот од квалификациите за СП 2022 година помеѓу Андора и Англија е доведен во прашање затоа што попладнево се запали стадионот на кој треба да се игра овој натпревар.

Огнот се појави на платформата каде што беа поставени камерите. Најмногу настрада ВАР, па како што стојат работите и натпреварот да се одигра, најверојатно системот нема да функционира.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Перез: Куртоа е најдобриот голман во светот, а Модриќ повторно може да ја освои „Златната топка“

Лука Модриќ доминираше во финалето на шпанскиот Суперкуп во кој неговиот Реал Мадрид го по…