Дома Фудбал Останато Се врати на навиките: Јоаким Лев нема ниту грам срам! (ВИДЕО)

Се врати на навиките: Јоаким Лев нема ниту грам срам! (ВИДЕО)

Германија под водство на Јоаким Лев доживеа пораз од Холандија во рамките од квалификациите за ЕП 2020.

Во фудбалскиот класик одигран во Хамбург заслужено славеа Холанѓаните и така им се одмаздија на Германците за поразот во март, но освен за натпреварот се зборуваше и за селекторот Лев и неговите „ритуали“.

Сведоци бевме како Лев во претходните неретко правеше некои работи кои не изгледаат убаво. Ако мислевте дека се откажал од тие навики, сте се излажале. Погледнете што направи во вчерашниот натпревар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Лудило во Англија: Судијата „свирна“ крај па досуди пенал за Јунајтед! 🎥

Манчестер Јунајтед како гости го победи Брајтон со 2:3 во 3. коло од Премиер лигата. До по…