Дома Останати Кошарка НБА Сензационален „трансфер“ на Леброн: По 17 години верност премина во големиот ривал!

Сензационален „трансфер“ на Леброн: По 17 години верност премина во големиот ривал!

Најдобриот кошаркар на денешницата Леброн Џејмс после 17 години лојалност ја напушта Кока- Кола.

После Кока-Кола, Џејмс одлучи да соработува со Пепси и потпиша долгогодишен договор со оваа компанија. Оваа информација ја потврди и „ЕСПН“ телевизијата, а во САД овој „трансфер“ е оценет како сензационален бидејќи е навистина реткост.

„Кралот“ Џејмс ќе биде главен промотор на „Моунтаин Дев“, еден од најпопуларните пијалоци на Пепси кој во 2015 година влезе помеѓу главните спонзори во НБА.

Соработката на Леброн и Кока-Кола е од 2003 година, а договорот му истече со крајот на 2020 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Спектакуларен натпревар на Џејмс Харден против поранешниот клуб

Синоќа на НБА паркетите беа одиграни десет натпревари, а секако вредно е да се издвои одли…