Дома Фудбал Репрезентации Селекторот на Франција се огласи за допинг скандалот со Погба

Селекторот на Франција се огласи за допинг скандалот со Погба

Селекторот на француската репрезентација, Дидие Дешамп се огласи за скандалот со Пол Погба и според него тој не користел намрно допинг.

Пред домашните медиуми Дешамп изјави дека познавајќи го Погба е сигурен дека тоа што се случило не било по вина на Погба.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Не можам да замислам во ниту еден момент дека Погба со намера земал допинг. Го познавам и знам дека тој не е таков човек. Неспорно е дека неговиот примерок беше позитивен, меѓутоа сигурен сум дека тоа не го направил со намера“, изјави Дешамп.

Вчера беше потврдена суспензијата на Погба од четири години која веројатно ќе значи и крај на неговата кариера бидејќи има 31 година, а во последниот период пред скандалот често беше повреден.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…