Дома Фудбал Франција Сеир на сметка на Насри: Едвај трчаше 🎥

Сеир на сметка на Насри: Едвај трчаше 🎥

Вчера на „Велодром“ се одигра натпревар помеѓу легендите на Марсеј и УНИЦЕФ за Марсеј настапија голем број легенди, Дидиер Дрогба бешево центарот на вниманието бидејќи постигна хет-трик. Сепак се коментира и изгледот на Насри.

Насри не игра фудбал околу една година, а неодамна и официјално објави дека оди во пензија. 34-годишникот е целосно аут од фудбалска форма.

Во еден момент од натпреварот Насри и се лизна на теренот што беше причина за сеир кон поранешната ѕвезда на Арсенал и Манчестер Сити.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Франција

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …