Дома Фудбал Репрезентации Саудгејт сака да води клуб од Премиер лигата, а Англија му нуди нов договор

Саудгејт сака да води клуб од Премиер лигата, а Англија му нуди нов договор

Герет Саудегејт работи одлично на селекторскатап озиција во Англија и поради Фудбалската асоцијација на оваа земја сака да му го продолжи договорот.

Актуелниот договор на Саудгејт завршува после Мундијалот во Катар. Претходно Саудгејт во една своја изјава истакна дека во иднина би сакал да се проба во некој клуб од Премиер лигата.

Меѓутоа челниците на англискиот фудбал ќе се обидат да го задржат. Според најавите од Островот новиот договор на Саудегејт би имал важност до 2028 година. На кормилото на Англија пристигна во ноември 2016 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…